29. května 2017
Mezi nejoblíbenější limonády se řadí grepová a zázvorová. Není se čemu divit, protože jsou oba tyto nápoje velmi osvěžující. 

Grepová a zázvorová limonáda v „Costě“

Orosená sklenička s lákavým obsahem – co se vám vybaví? Někomu nejspíše pivo, ale jinému domácí limonáda! S pár kostkami ledu a vůní čerstvého ovoce je tento nápoj dokonalým společníkem v příjemně slunečných dnech. Kterou z limonád máte ovšem nejraději? Třeba zázvorovou nebo grepovou? Skvělá zpráva – od května vám je totiž připraví ve vašich oblíbených kavárnách Costa Coffee!

Věděli jste, že byla první limonáda oficiálně připravena už v srpnu v roce 1630 v Paříži? Jednalo se o klasiku – citronovou – a vyráběla se kromě vody a citrónové šťávy také z medu, který ji příjemně dosladil. Tehdy ještě samozřejmě nebyla s bublinkami. Ty se objevily až v druhé polovině 18. století díky tomu, že byl do vody přidán oxid uhličitý.

Mezi nejoblíbenější limonády se řadí grepová a zázvorová. Není se čemu divit, protože jsou oba tyto nápoje velmi osvěžující. Zázvor je už léta známý pro své antioxidační a protizánětlivé účinky a pomáhá nám taky s nachlazením. Grapefruit zase obsahuje mnoho vitamínů (především C) a tolik prospěšných flavonoidů a zároveň podporuje hubnutí a zvyšuje naši imunitu.

A co najdete v limonádách z „Costy“? Dokonale vyvážený poměr vody, čerstvé ovocné šťávy, sirupu a šťavnaté plátky ovoce. Tak kterou – zázvorovou nebo grepovou? Ať už si dneska zvolíte jakoukoliv, jedno je jisté – obě svěží limonády na vás čekají ve vašich oblíbených kavárnách Costa Coffee – v Praze, v Brně, Hradci králové, Pardubicích, Plzni, Teplicích, Liberci a Ostravě. Věřte, že vám přijdou na přelomu jara a léta nesmírně k chuti.

Malinový koláč

Dáváte přednost malinám před jahodami? Zbožňujete jejich dokonalost? Potom zkuste voňavou a lahodnou novinku kaváren Costa Coffee – malinový koláč. Nadchne vás především bohatou porcí ovoce, která tvoří více než třetinu dezertu! Tyto oblíbené rudé plody jsou bohatým zdrojem antioxidantů a vitamínů A a C. Dokonalá kombinace příjemně nakyslých malin a jogurtovo-pudinkového krému je doslova božskou manou.