29. května 2017
Ten nejlepší způsob, jak poznávat Šumavu, je už po staletí stejný – prostě po svých. Máme pro vás tipy na ty nejatraktivnější výlety zahrnující také místa známá ze seriálu Policie Modrava.

Z Antýglu k Čeňkově pile

TRASA: 7 km – asi 2 hodiny

Naučná stezka Povydří vás povede po červené turistické značce kaňonem řeky Vydry. Cesta klesá od Antýglu k Čeňkově pile (pochopitelně to jde také obráceně). Při cestě směrem z Antýglu je tradičním výchozím bodem výletu parkoviště u králováckého dvorce. Odtud dorazíte asi po dvou kilometrech k rozcestí se žlutou značkou, odkud byste mohli dojít až do Srní. Pokračujte ale dále po červené, po dalším kilometru dorazíte k Turnerově chatě.

Na „Turnerce“ nezapomeňte pohladit místní, volně se pohybující mainské mývalí kočky, a po nezbytném občerstvení pokračujte dál po úbočí kaňonu. Uvidíte viklany a nakonec i nádherné kamenné moře vzniklé zvětráváním skal a jejich sesuvem do údolí. Naučná stezka končí u vodní elektrárny Čeňkova pila.

Stezka Povydří je určena jen pro pěší a vozíčkáře, nesmí sem žádný cyklista.

Speciál Chvilky pro tebe Policie Modrava vás provede těmi nejkrásnějšími kouty Šumavy, představí vám známá i utajená místa, která si „zahrála” v oblíbeném krimiseriálu. Policie Modrava je právě na stáncích!