24. května 2017
Thajská, havajská, orientální, ajurvédská, relaxační, olejová… Masáží, které si dnes můžeme dopřát, je nepřeberně. Jak se na ni připravit?

„Chystáte se jít na masáž? Důležité je brát ohledy i na to, v jakém jste momentálně rozpoložení, jak se cítíte a v jaké jste kondici – zda potřebujete řešit nějaký zdravotní problém či chcete hlavně relaxovat a uvolnit se. Je také vhodné zvážit míru stresu, kterou procházíte, ať už v práci nebo v soukromí. To vše má vliv na celkový efekt masáže,“ vysvětluje Martin Pařízek, ředitel relaxačních center Wellness Horal a L-Spa v Resortu Valachy Velké Karlovice a přidává 10 tipů, jak se na masáž nachystat:

1. Nejdřív sauna, potom masáž

Před jakoukoliv masáží je ideální navštívit saunu, která rozehřeje tělo a skvěle připraví svaly na následnou masáž. Před příchodem na masáž se osprchujte a přijďte alespoň 5 minut předem, abyste si mohli celkově si navodit pocit klidu a pohody.

2. Jen v dobré kondici

Hloubková masáž určitě není vhodná s kocovinou a také při náběhu na nemoc (v rámci zdraví vlastního i zdraví maséra). Zatímco u saunování platí, že jím můžete přicházející nemoc zastavit, u masáže se naopak nemoc spíše rychleji „rozjede“.

NÁŠ TIP: Program na páteční večer? Fantastická masáž nohou

3. A v naprosté pohodě

Vhodným rozpoložením pro masáž není ani situace, kdy vás trápí nějaký osobní problém, po hádce s partnerem apod. Tady spíše doporučuji jít ven, do lesa a tam poslouchat šumění listí. Opravdu to funguje a tento jev se dokonce označuje jako „zvuková masáž“.