15. května 2017
Ten nejlepší způsob, jak poznávat Šumavu, je už po staletí stejný – prostě po svých. Máme pro vás tipy na ty nejatraktivnější výlety zahrnující také místa známá ze seriálu Policie Modrava.

Na Poledník

TRASA: 7,5 km – asi 2 až 2,5 hodiny

Výrazná hora nad Prášilským jezerem bývala před lety středem loveckého revíru knížete Schwarzenberga, v padesátých letech se ale Poledník (nebo také Polední hora) ocitl v ostře střeženém hraničním pásmu a vyrostl zde vojenský areál. Z něj už ovšem do dnešních dnů nezbylo skoro nic – jedinou výjimkou je radarová věž. K rozhledně vykročíte z Prášil po červené turistické značce, u rozcestníku U Prášil se dáte vpravo k Prášilskému jezeru.

Od jezera sejdete na lesní silničku, po níž vystoupáte na Předěl a dál po červené na vrchol Poledníku. Po výstupu na věž se z Poledníku vydáte do údolí Javořího potoka a k rozcestí Tmavý potok. Dále vlevo po modré značce k Nové Studnici a poté po žluté značce z kopce k samotám Slunečná. Po lesní silničce dorazíte k silnici a po ní se vrátíte do Prášil.

Speciál Chvilky pro tebe Policie Modrava vás provede těmi nejkrásnějšími kouty Šumavy, představí vám známá i utajená místa, která si „zahrála” v oblíbeném krimiseriálu. Policie Modrava je právě na stáncích!