15. května 2017
„Oproti jiným kapelám a muzikantům jsme úplní amatéři – ale máme kliku, že umíme napsat jednoduchou a ne úplně blbou písničku, kterou si lidi zapamatujou a rádi si ji zazpívají,“ říká Michal Malátný z Chinaski.

„Připadá mi, že Chinaski jsou takřka učebnicovým příkladem toho, že úspěch se u nás neodpouští,“ pronesl Petr Korál během interview s frontmanem populární kapely. Dočkal se vesměs pokorné, humorné a sympaťácké odpovědi. „Nikdy jsme neměli moc velké sympatie u kolegů z branže nebo u hudebních kritiků. Ale jsem trošku sebemrskač a v duchu jsem se ptal, proč tomu tak je. A pokaždé jsem si odpověděl: Vždyť my vlastně opravdu neumíme hrát!

Oproti jiným kapelám a muzikantům jsme úplní amatéři – ale máme kliku, že umíme napsat jednoduchou a ne úplně blbou písničku, kterou si lidi zapamatujou a rádi si ji zazpívají. 
Trvalo to dlouho. Šel jsem třeba do jednoho hudebního obchodu, kde prodávali samí absolventi konzervatoře, co hrajou v nějakých jazzových a progresivních skupinách a tím se těžko mohou uživit. A teď jsem viděl a cítil to opovržení, když jsem tam vešel já,“ bavil se Michal Malátný s nadhledem.

Tolik jen zlomeček jednoho z vypečených rozhovorů zbrusu nového čísla Hudebních novin, které je právě na pultech!