12. května 2017
Jezdíte rádi na kole, jenže někdy je to pro vás zkrátka až příliš namáhavé? Zkuste si jízdu trochu ulehčit. Pomůže vám v tom elektrokolo. Tento vynález vám vytrhne trn z paty!

Pojďme si ale hned na začátek říct, že jezdit na elektrokole neznamená, že se jen posadíte a vaše kolo to odšlape za vás. Není to motorka nebo moped. Je to totiž perfektně vymyšlené! Budete se hýbat, spálíte nějaké kalorie, ale nestrháte se a nebudete po jízdě vypadat jako závodníci na Tour de France.
Díky zabudovanému elektromotoru bude vaše jízda snazší a také do kopců to hned půjde lépe. Ale jak už jsme naznačili, stále budete muset hezky šlapat do pedálů. Je jen potřeba nastavit úroveň výpomoci elektromotoru na LCD displeji umístěném na řídítkách, který je zároveň počítačem s mnoha praktickými funkcemi. Nemusíte se však bát. Ovládání je velmi intuitivní. Teď už jen stačí vybrat si to správné kolo!


Možná jste měli o elektrokolech nějaké matné povědomí. Ale možná už netušíte, že i mezi elektrokoly si můžete vybírat podle stylu jízdy a vašich potřeb. Například dostupná značka EasyBike má ve své nabídce rovnou tři typy.
Pokud spíše popojíždíte po městě, kolo využíváte k cestě do práce nebo na nákup, bude pro vás ideální městské kolo. Můžete ho kdekoli odstavit a zamknout integrovaným zámkem. Městská kola mají zpravidla i nosiče, na které pohodlně umístíte košík s nákupem nebo na něm svezete kamarádku. A co si budeme povídat, kola v městském designu jsou teď moderní a budou i skvělým doplňkem!
Jestli jste spíše výletnický typ a na kole brázdíte lesy, louky a další složitější terény, oceníte horské elektrokolo. S ním už bez problému zdoláte opravdu každý kopec a díky dostatečné kapacitě baterie s ním najedete až 90 km. Raději však znovu připomínáme, že je to pořád jízda na kole a neznamená to, že z jízdy úplně vyškrtnete sportovní aktivitu. Je ale zkrátka dobré mít nějakou zálohu. Pak už na vás nikdo nikde nebude muset čekat.
Pokud své kolo potřebujete i převážet, ať už autem nebo tramvají, oceníte klasickou skládačku. Je to tak, už i tento evergreen můžete sehnat s podporou malého elektromotorku! Výhodou skládacího kola je také to, že ho lépe uložíte i doma v bytě. Kolo složíte a rozložíte během pár vteřin, zvládne to opravdu každý. Není třeba žádného nářadí, jen otočíte páčkou a je to. Ale nebojte, za jízdy se to nestane.
Tak to vidíte. Ať už si vyberete variantu pro město, terén nebo skládačku, elektrokolo vám může hodně ulehčit život. A pokud si budete chtít čas od času užít jízdu pěkně po staru, není nic lehčího než pohon vypnout a prostě šlapat. Nezapomeňte na helmu a šťastnou cestu!