10. května 2017
Ten nejlepší způsob, jak poznávat Šumavu, je už po staletí stejný – prostě po svých. Máme pro vás tipy na ty nejatraktivnější výlety zahrnující také místa známá ze seriálu Policie Modrava.

Náš první tip na šumavský výlet je pro milovníky cyklistiky:

Šumavskou cyklomagistrálou

TRASA: 25 km – asi 3 hodiny (na kole)

Takzvaná Šumavská cyklomagistrála je jedinou cyklostezkou v Národním parku Šumava. Má čtyři úseky, z nichž ten nejnovější byl dokončen teprve v roce 2015.

První úsek cyklostezky vede z Gerlovy Hutě do Nové Hůrky, druhý z Nové Hůrky na Skelnou a pak k Vysokým lávkám, kde se na cyklostezku napojuje cyklotrasa přes Starou Hůrku. Od Vysokých lávek směřuje třetí úsek cyklomagistrály na Prášily a Velký Bor. Závěrečný úsek vede po krásných starých cestách z Velkého Boru na Srní-Mechov.

Cyklostezka prochází lesními úseky i bezlesím, je na ní několik můstků – přes Slatinný potok či Křemelnou – a zčásti vede i po cestách, které tu před desetiletími vybudovala armáda. Doprovodná parkoviště najdete na Gerlově Huti, Nové Hůrce, Skelné, Frauenthalu, Slunečné, na Velkém Boru i v Srní-Mechově.

Speciál Chvilky pro tebe Policie Modrava vás provede těmi nejkrásnějšími kouty Šumavy, představí vám známá i utajená místa, která si „zahrála” v oblíbeném krimiseriálu. Policie Modrava je právě na stáncích!