2. května 2017
Na prvního Máje, den lásky, slaví Jamie Dornan své narozeniny, letos pětatřicáté. Po světě se proslavil jako Christian Grey, ale kvalitní výkony předvedl i v dalších filmech a seriálech. Máme je pro vás!

Miliony fanynek po celém světě mají smůlu. Jamie je manžel a taťka. V roce 2013 si vzal Amelii Warner a mají spolu dvě děti. Snít o něm však není trestné, a tak jeho nové filmy hltají davy fanynek (i fanoušků) ze všech koutů naší planety.

Nehynoucí slávu zajistila Jamiemu role Christiana Greye v erotické sérii 50 Shades (Padesát odstínů). V jeho filmografii ale nalezneme i spoustu dalších zajímavých počinů. Příští rok se k nim mimochodem přidá role ve filmu Robin Hood!

Marie Antoinetta (2006)

Historické životopisné drama s hereckými hvězdami jako Kirsten Dunst, nebo Judy Davis, odstartovalo Jamiemu kariéru. V roli pohledného hraběte Axela von Fersena si ho všimli filmoví producenti a začali se víc zajímat o jeho přerod z modela (Jamie dříve úspěšně provozoval modeling) na herce. Samotný film Marie Antoinetta sleduje životní trápení rakouské princezny. Svatba s politickým kontextem a Versailles, prostředí zhýralosti, intrik a zloby. I když se princezna snaží životem nějak probít, poté, co zjistí, že je jí manžel nevěrný, tak trochu rezignuje. Její nekonvenční chování popudí šlechtu i lid a osud Marie je zpečetěn. Film se v ČR prodává na DVD, jednou za čas ho můžete vidět i v televizi.