30. března 2017
Dvanáctý ročník akce Pražské věže, v rámci níž letos vystoupáte na věž Trojského zámku i na vyhlídkovou terasu Národního divadla až k trigám, proběhne v neděli 2. dubna od 10.30 hodin.

V neděli 2. dubna v 10.30 hod. odstartují již 12. Pražské věže. Tentokrát budete objevovat především věže a vyhlídky v okrajových částech Prahy, půjdete podle mapy z roku 1929. V jarních měsících jsou tato místa jedinečná, plná zeleně a svěžesti. Vystoupáte na západní věž Trojského zámku, v jeho zahradách v bludišti budete hledat tajnou kontrolu, věže budete hledat i v sousední Pražské botanické zahradě. Další oblastí, kde budete objevovat věže, jsou Střešovice a Břevnov. Vyšplháte na věž kostela sv. Norberta, Pražský hrad Vám bude ležet u nohou. Opravdovou lahůdkou opředenou řadou příběhů a pověstí bude Břevnovský klášter. Navštívíte baziliku, budete hledat tajnou kontrolu, v blízkosti pak hřbitov kde je pochován Karel Kryl. Zjistíte že Větrník není jen název studentských kolejí. V Košířích se podíváte do kostela s opravdu vysokou věží a navštívíte nejstarší rozhlednu v Praze.
V centru města vystoupáte po sametovém koberci 130 schodů na vyhlídkovou terasu Národního divadla až k trigám a kamenným sochám. Odtud je jedinečná vyhlídka na Pražský hrad a Vltavu. Občerstvení zajistí pivovar U Fleků. Cílová věž je tradičně na Novoměstské radnici. Pro nejlepší bude v cíli připravena zlatá kostička. Přihlášky a informace najdete ZDE.