10. března 2017
Správně vybrané odstíny vám pomůžou přežít těžký den, cvičit jako ďas, zahnat stres i třeba vymyslet pro milého úžasný dárek! Zjistěte, jak funguje barevná terapie.
1 / 3

Červený lak na nehty, zemité tóny kávy. Psychologové tvrdí (a možná jste to už sama zpozorovala), že vaši náladu ovlivňují barvy, s nimiž se během dne setkáte. Jenže co víc – barevné okolí vám může vnuknout i skvělé nápady nebo vás nabudit energií! Odborníci na terapii pomocí barev jsou přesvědčeni o tom, že každý odstín má svou vlastní vlnovou délku a vaše mysl se na ni dokáže automaticky naladit. Proto stačí, když se obklopíte těmi správnými tóny, a váš život se začne měnit tak, jak zrovna potřebujete.

Chcete: zazářit na důležité poradě – Nalakujte si nehty načerveno

Při pohledu na rudou barvu zbystříte a lépe se soustředíte. Než začnete mluvit, mrkněte na své nehty. Protože červená má nejdelší vlnovou délku z celého barevného spektra, přitahuje nejvíc pozornosti. Lidé se na ni prostě potřebují dlouho dívat, než ji jejich mysl zpracuje. Proto se všechny oči budou upírat jen na vás.

Toužíte: uklidnit se a vydechnout si – Cvičte na zelené podložce

Lidé si podvědomě spojují zelenou barvu s relaxací, protože připomíná stromy a trávu. Pobyt v přírodě je nejsnazší cesta k uvolnění, ale když zrovna nemůžete vyrazit na výlet, alespoň si zacvičte na zelené podložce. Při protahování na ni upírejte pohled a uvidíte, že si cvičením vyčistíte hlavu důkladněji než dřív.

1 / 3