22. února 2017
Cítíte se jako třtina ve větru? Naučte se, jak si svou vůli náležitě zpevnit.

Dala jste si předsevzetí, že začnete chodit dvakrát týdně cvičit, ale taška s cvičebním úborem už dva měsíce leží v předsíni na botníku? Chcete se přihlásit do kurzů francouzštiny, protože toužíte číst Viana v originále, ale zatím jste se nedostala dál než k přečtení inzerátu na jazykové školy?

Zařekla jste se, že když odpovíte NE, nebude to bublina, která se za pár hodin přemění v ANO. Přesto ale už zase v pátek večer doděláváte za kolegyni práci? Jestli se v některém bodě poznáváte, přečtěte si, jak přimět svou vůli k poslušnosti.

Čtěte také: Jak získat zdravé sebevědomí

1. krok: Nadchněte se

Čtěte knihy a dívejte se na filmy, kde hlavní hrdinky svou pevnou vůlí a cílevědomostí dosáhly kýženého cíle. Ženy s železnou vůlí existují a vy nejste o nic horší než malířka Frida Kahlová nebo Madonna. krok: Trvejte na svých rozhodnutích Jednou jste světu oznámila své ne a to platí. Jakmile do vás začne kamarádka hučet, abyste jí už třetí víkend za sebou pohlídala psa, a vám se nechce, vyřkněte ne a víc se o tématu nebavte.

„Když nepopřejete sluchu jejímu přemlouvání, vzdalujete se od situace, kdy vás zase umluví a vy jí odkýváte i cestu na Měsíc. Přestaňte rušit domluvené schůzky nebo si vyčítat, že jste něco měla udělat jinak,“ radí cosmo expertka Alena Javůrková z pražské vinohradské nemocnice.