21. února 2017
Napsaly jste nám opravdu hodně krásných příběhů o vašich oblíbených vůních. Bylo opravdu těžké vybrat pouze tři. 

Moje nejoblíbenější vůně je vůně vanilky. Vychovala mě babička, která ještě před revolucí tajně provozovala cukrářskou živnost, aby uživila mě a sestru. Pekla doma různé zákusky neodolatelné chuti a vůně, a ty pak prodávala na svatby a oslavy. Její specialitou byl vanilkový krém, voněl po celém domě, možná protože jí teta posílala vanilkové lusky s Madagaskaru a těm se skutečně nějaká umělá náhražka nevyrovná. Chodila jsem domů a už z dálky jsem cítila tu nádhernou vůni a věděla jsem, že babička na mě čeká s laskavou tváří a úžasnou dobrotou. Jak voněl celý dům, voněla mi i oblečení, a tak si dodnes pamatuji, jak jsem na letním táboře vybalovala krosnu a všichni se ptali, co to tu tak nádherně voní. Babička už dlouho není s námi, teď ty svoje dobroty peče andělíčkům ale já se vůní vanilky obklopuji stále. Patří ke mně a dává mi pocit jistoty a domova. Petra Šmídková (36 let)

Nejraději? Jednoznačně vůni letního deště. Miluju, když kapky dopadají na vyprahlou půdu a ve vzduchu jde cítit voda. A úplně nejlepší je pak zaplout doma pod peřinu s voňavým partnerem a usínat při bubnování deště do parapetu v jeho voňavé náruči… Lucie Doležalová (30 let)

Kterou vůni mám nejraději? To je těžké, rozhodně se nejedná pouze o jednu vůni. Jsou to vůně, které nás provázejí životem a vždy je máme spojené s určitou etapou svého života.
Jako první je vůně mého dětství a tou je rozhodně vůně MERUŇKY, což byla vůně pěny do koupele a šamponu na dětské vlásky, vždy když jí cítím, vykouzlí mi úsměv na tváři. Vůně nástupu do školy a pobytů u babičky je rozhodně HEŘMÁNEK. Čaj na nervy před testy a sbírání bylinek. Vůně puberty je rozhodně aroma KÁVY, protože káva je nápoj dospělých a člověk se hned cítil hrozně cool, když si ji objednal. A vůně dospělosti je pro mě RŮŽE, je to vůně která mě spojuje s ženskou duší, prostě tohle jsem já a těším se na další vůně v mém životě… Na vůni spojenou s mateřstvím, s dětmi, se zralostí atd. Jana Wertheimová (30 let)