17. ledna 2017
Po měsících plánování, přípravách a týdnech dolaďování posledních detailů byl v Průhonicích otevřen pavilon vín, a to jako následovník Pavillon du Vin 1 v pražské Mánesově ulici.

Prostory Pavillon du Vin 2 nejsou jen o víně. Hlavním cílem zakladatelů bylo vytvořit místo s příjemnou domácí atmosférou, kde na vás dýchne styl francouzské kavárničky, kam se budou lidé rádi vracet, protože jim tam bude zkrátka a jednoduše dobře.

Skvělý tip, jak alespoň na chvíli vypnout nekonečný tok myšlenek, nebo kde zakončit víkendový výlet do Průhonického parku.

A co zde najdete? V první řadě víno. A spoustu. Těšit se můžete na plný sortiment tak zvučných vinařství jako je vinařství Pierra Richarda či Gerard Depardieu, na vína z Burgundska, Bordeux nebo Cote du Rhone nebo svěží vína z Provance a Champagne Brimoncourt. Čekají na vás skvělé německé ryzlinky ze světoznámé oblasti Mosely, rakouské Gruner Veltliner nebo vína z Itálie.

V Pavillon du Vin 2 nezapomněli ani na zákazníky, kteří sází na lokální špičkové vinaře. Domácí patrioty potěší solidní nabídka vín z Moravy a to především z nabídky „malých“ vinařů, kteří jménem své rodiny garantují kvalitu vína za odpovídající cenu.

Pokud do Pavilonu zabloudíte, přestože vínům příliš neholdujete, můžete si dopřát šálek lahodné kávy a dobrý zákusek.  Italskou kávu připravujeme precizně a s láskou, v případě Cappuccina nebo Caffe latte se můžete těšit na lahodné nápoje s prvky Latte Art.

V Pavillon du Vin můžete vína pít, vyzkoušet degustační vzorek a zakoupit či objednat domů případně si nakoupit do  své vinotéky. V prostoru vinotéky v Průhonicích budou pravidelně připravované řízené degustace, vždy v zastoupení someliéra nebo přímo vinaře. Byť je prostor vinotéky komorní, lze si s obsluhou dohodnout soukromou akci, ochutnávku vín podle vlastního výběru nebo menší firemní večírek.

Zastavte se a poznejte zajímavé chutě z různých koutů světa a popovídejte u skleničky dobrého vína o čemkoliv jiném, než je politika :-).

www.vino-pruhonice.com