13. února 2017
Nechce se vám utrácet za zimní dovolenou v zahraničí? Zůstaňte doma. I u nás je spousta skvělých středisek, kde si výborně zalyžujete!

Klínovec

Možná trošku nečekaně začínáme Krušnými horami. Na Klínovci naleznete 18,2 kilometrů upravených tratí a ve zdejším areálu dokonce najdete i kryté lanovky.

Čertova hora

Ideální areál pro všechny zimní sporty. Téměř 9 kilometrů sjezdovek, několik běžkařských tratí a také chlouba Krkonoš – skokanské můstky v Harrachově.

Tanvaldský Špičák

Jizerské hory se pyšní třemi ski areály, které jsou navzájem propojené. Jde o Bedřichov, Severák a Tanvaldský Špičák, který je ze všech areálů v „Jizerkách“ největší. Najdete na něm mimo jiné například 6 vleků a i v té největší špičce nečekáte na lanovku déle než 10 minut.

Špičák

Druhý známý Špičák je ten šumavský. Nedaleko Železné rudy si zalyžujete na pěti sjezdovkách a pro ty nejodvážnější je připravena černá trať Šance, která je  nejstrmější ze všech sjezdovek v České republice.

Ramzová

Z moravských zimních středisek vybíráme Ramzovou, a to především proto, že právě zde najdete nejdelší českou sjezdovku, která měří 3260 metrů. Celodenní skipas vyjde na 550 korun.

Pokud nejste milovníci lyžování, ale rádi byste si i v zimě zasportovali, hledejte inspiraci například ZDE. Najdete tu spoustu tipů na sportovní vyžití pro vás nebo vaše děti poblíž bydliště.