15. února 2017
V osmnácti nám záleželo na něčem úplně jiném než ve třiceti. Tak schválně: čím teď žijete nejvíc? Je to váš vzhled, kariéra nebo rodina? A díváte se s odstupem času na své mladší já s úsměvem?

My ženy víme, že jednou jsme dole, jednou nahoře. Každý věk má své výhody, ale i stinné stránky, se kterými se musíme nějak vyrovnat. Co je typické pro jednotlivá období v životě ženy? Jak jsme na tom se zdravím, psychikou a fyzickou krásou?

Věk 15 – 25: Jak vypadám? O to jde především a (skoro) na ničem jiném nezáleží!

S nástupem menstruace definitivně skončilo období dětství a dívka se začne měnit v ženu. Zaoblí se jí boky, narostou prsa, na tváři vyraší první nehezké vyrážky… A ty nehezké věci jsou obzvlášť nepříjemné – hlavně proto, že v tomto věku řešíme v první řadě svůj vzhled. Trochu přemýšlíme nad budoucností, ale nepříliš vzdálenou. Výhledově nás zajímají pouze nejbližší roky. Jakou střední školu si vybrat? A co potom? Vysoká? A jaká? Nebo raději cesta na zkušenou do zahraničí?
Zdraví moc neřešíme. Máme ho, tak proč se tím dál zabývat? Chodíme do solária (abychom dobře vypadaly), vlasy si barvíme doma agresivními barvami z drogerie (na šetrnější a kvalitnější produkty nejsou peníze), o životosprávu se moc nezajímáme. Objednat si pizzu nebo si na koleji „uvařit“ (či spíše zalít horkou vodou čínskou polévku) je určitě jednodušší i levnější. Zato dokonale známe všechny možné diety… Vždyť potřebujeme vypadat!