10. února 2017
K hubnutí je důležité vědět, co děláte a hlavně proč to děláte!

V případě hubnutí jsou největším nepřítelem přijaté kalorie. Naučte se tedy svého nepřítele poznávat. Pokud tělu dodáte velké množství energie (kalorií), ale nijak ji nevyužijete, je jasné, že si ji uloží.

Démon alkohol

S alkoholem je problém, už jen z toho důvodu, že u nás je normální PÍT! Jednou je to vínko s partnerem, jindy sklenka s kamarádkou, pivko s kolegy či dámská jízda plná koktejlů. Takový večírek má za následek stovky až tisíce zbytečných kcal. Kromě toho alkohol narušuje rovnováhu tekutin v těle, vyvolává touhu po slaném a zhoršuje tvorbu přirozených vitaminů v těle.

Průměr kcal v alkoholu

0,5 l piva má = 200 kcal
1,5 dl bílého vína = 105 kcal
1,5 dl červeného vína = 85 kcal
1,5 dl sektu = 180 kcal
panák vodky = 96 kcal
panák ginu = 110 kcal
panák whisky = 105 kcal
panák rumu 96 kcal
….

Myslete

Netvrdíme, že se alkoholu musíte vzdát úplně, ačkoli by to bylo nejlepší. Ideální řešení je sklenku dobrého vína druhý den vysportovat!

Pozor na pátek

To je totiž den, kdy nejvíc hřešíme – ať už dietu držíme nebo ne. Průzkumy ukazují, že dietářky a dietáři si dopřejí minimálně 2x týdně alkoholickou odměnu. Rada: dejte si jednu nebo dvě sklenky, víc ne. Jinak si rozhodíte metabolismus a celá snaha je k ničemu. Dostanete se do bludného kruhu a výsledky hubnutí se jednoduše nedostaví.