5. února 2017
Pražský tapas bar Monarch přichystal pro své hosty speciální menu v rámci dne svatého Valentýna. Svátek zamilovaných se zde 14. února oslaví jak jinak než ve španělském stylu.

„Šéfkuchař Miguel Inella vymyslel svěží menu složené z několika tapas, hlavního chodu i lahodného dezertu. Jeho španělské a argentinské pokrmy doplní katalánské šumivé víno Cava od uznávaného vinařství Codorníu, konkrétně speciální Love edice Anna de Codorníu, “ popisuje Radek Tureček, generální manažer gastro provozů společnosti Premier Wines & Spirits, mezi které se kromě Monarchu řadí také restaurant Grand Cru a karlínské bistro Premier Mercato.

San Valentín menu v tapas restauraci Monarch představí tradiční i nezvyklé variace španělské kuchyně. Po úvodním aperitivu a předkrmu hosté ochutnají ústřici s kokosovými perlami, krémovou květákovou pěnu s uzeným úhořem a kaviárem ze sledě nebo kalamáry s pečeným bůčkem a dýňovou omáčkou. „Hosté se mohou těšit i na prvotřídní argentinský steak s brambory a jihoamerickou omáčkou chimichurri. Sladká tečka pak bude čokoládový dezert s passion fruit,“ dodává Radek Tureček. Všechna jídla budou propojená se španělskými víny v čele s šumivou Cavou z produkce jedno z nejstarších katalánských vinařství Codorníu.

Cena San Valentín menu v tapas baru Monarch je 1100 Kč za osobu. Svá místa si rezervujte na e-mailu info@monarch.cz.

Codorníu, Cava Anna de Codorníu LOVE

Zamilovaná limitované edice oblíbené Cavy Anna de Codorníu s krásnou srdcovou etiketou. Anna de Corodníu je moderní španělské šumivé víno brilantní zlaté barvy se zelenými odlesky a jemnou a svěží chutí. Díky 12 měsícům kvašení v lahvi má krásně perzistentní a elegantní perlení. Na nose vyniknou citrusy, tropické plody a briošky. Cena: 399 Kč. www.1er.cz