2. února 2017
I odpůrci svátku zamilovaných, kteří ho považují za čistě komerční záležitost, by malé překvapení potěšilo. A co vy? Slavíte, nebo pro vás Valentýn nic neznamená?

Valentýn je v Česku čím dál populárnější, slaví ho přibližně dvě třetiny párů. Mezi tradiční dárky na svátek zamilovaných patří květiny a čokoláda, oblíbené jsou i společné večeře v luxusních restauracích. V poslední době ale začínají Češi i v únoru více utrácet a svým partnerům darují spodní prádlo, šperky nebo romantické pobyty.

„O romantické wellness pobyty je mezi Čechy v únoru velký zájem, kromě touhy potěšit partnera může být důvodem i to, že řada hotelů nabízí v té době valentýnské slevy. Hosté také vybírají podle toho, zda mají v nabídce na Valentýna například i romantickou večeři nebo sladkou pozornost, aby po příjezdu nemuseli utrácet za služby navíc,“ uvedl Petr Milský, ředitel marketingu lázeňské společnosti Imperial Karlovy Vary.

Valentýn má také mnoho zapřisáhlých odpůrců, kteří ho považují pouze za komerční svátek. Pokud ale partner prohlašuje, že svátek zamilovaných neslaví a rozhodně žádný dárek nechce, nemusí mluvit pravdu. Podle amerického průzkumu by drobnost na Valentýna potěšila 74 procent dotázaných, i když partnerovi tvrdili opak. Největší očekávání v podobě valentýnského dárku pak mají nesezdané páry, manželům naopak stačí jen malé romantické gesto, jako je například snídaně do postele.