1. února 2017
Přiznejme si na rovinu, že návrat po mateřské do práce nemusí být vždy bez komplikací. Nejen, že vás může čekat nový kolektiv, ale v mezidobí se také mohl výrazně změnit i charakter vaší práce.

To ale neznamená, že ji nezvládnete. Pomocí několika užitečných rad zjistíte, že se osobní i pracovní život dá lehce skloubit. Odměnou pro vás bude dobrý pocit, že naplno dokážete využít svoji kvalifikaci, přispějete do domácí kasy a v neposlední řadě získáte i vyšší sebevědomí.

Krátký dotazník pro ženy najdete zde!

1. Buďte v právu

Plánujete návrat do zaměstnání a bojíte se, zda můžete počítat se stejnými pracovními podmínkami? Zbytečně! Zaměstnavatel, pokud zaměstnanec nechce, nemůže nikoho nutit ke změně délky trvání pracovního poměru a ke zkrácení pracovního úvazku.

Znamená to, že pokud se vracíte do práce, kde jste měli smlouvu na dobu neurčitou, máte na ni nárok i po mateřské a rodičovské dovolené. Stejně tak, pokud jste pracovali na celý úvazek, můžete s ním počítat.  Pokud nemá zaměstnavatel možnost přidělit vám práci odpovídající pracovní smlouvě, může navrhnout dohodu o změně obsahu pracovní smlouvy a převést vás na práci jinou. Podmínkou je, že s tím budete souhlasit a tuto změnu podepíšete.

2. Myslete na návrat

Po narození miminka jdou dosavadní pracovní starosti stranou a vy máte jediný cíl, a tím je udržet domácnost pod kontrolou. Postupem času, až se vše ustálí, ale zkuste přemýšlet i o svém návratu. Čím dříve budete mít jasno, tím lépe se na tento okamžik připravíte.

Pokud se budete vracet k původnímu zaměstnavateli, udržujte kontakt s bývalými kolegy, kteří vás mohou průběžně informovat o plánovaných změnách a novinkách ve firmě. Pokud se rozhodnete pro změnu dosavadního oboru, začněte shromažďovat dostatek informací. Můžete se zapsat například do rekvalifikačních kurzů nebo se seznámit s lidmi, kteří již v tomto oboru pracují a předají vám do začátku cenné rady.

3. Mluvte o svých potřebách

Rozhodli jste se vrátit k původnímu zaměstnavateli, ale rádi byste upravili svoji pracovní dobu, která bude lépe odpovídat vašim potřebám? Nebojte se o svých přáních mluvit se svým nadřízeným nebo s HR oddělením.

V dnešní době, kdy je boj o talenty a nízká nezaměstnanost si firmy váží spolehlivých a pracovitých zaměstnanců a snaží se je udržet. Proto mnoho z nich nabízí práci na částečný úvazek, flexibilní pracovní dobu nebo práci z domova. Výjimkou nejsou ani zaměstnanecké školky, které se nachází přímo v místě pracoviště. Zjistěte před svým nástupem, jaké benefity můžete čerpat a co by pomohlo váš návrat do zaměstnání usnadnit.

4. Zapojte se do diskuze

Plánujete návrat do zaměstnání a bojíte se, nebo jste se o něj již pokusila, ale nevyšlo to kvůli nepříznivým podmínkám na straně zaměstnavatele? Nejhorší je sedět s rukama v klíně a nic nedělat! Připravili jsme pro vás anonymní dotazník, kde nám můžete sdělit, jakým překážkám musíte čelit a jaké kroky ze strany zaměstnavatele byste uvítala.

Souhrnné zjištění předáme zástupcům firem a státní správy. Nebojte se vyjádřit svůj názor – můžete tím přispět ke zlepšení situace na českém pracovním trhu. Krátký anonymní dotazník naleznete zde.