31. ledna 2017
Na motivy brilantní novely Karla Čapka Obyčejný život připravila novou hru mladá talentovaná herečka a režisérka Martina Krátká. Premiéra proběhne v suterénním Studiu Švandova divadla v sobotu 4. února 2017 od 19 hodin.

Hra Obyčejný život se na jevišti objevuje poprvé. Hlavní hrdina příběhu, bezejmenný nádražák v penzi, sepisuje na sklonku života paměti, aby zjistil, že jeho „obyčejný život“ nebyl ani zdaleka tak přímočarý a jednoznačný, jak se i jemu samotnému zprvu zdá. Ze skromného, slušného muže se najednou stává téměř běsovská postava, z jejíhož podvědomí probleskují vášně, pudy, hříchy, omyly a chyby, podlosti i lži… Kolik různých „já“ vlastně v sobě máme? Kolika z nich přiznáme právo na existenci? A které je to pravé?

Srdeční záležitost Martiny Krátké

Stále živou předlohu Karla Čapka pro Švandovo divadlo volně adaptovala Martina Krátká, která o představení říká: „Nabyla jsem dojmu, že je třeba se pozastavit. Všechno je nějak příliš rychlé. Proto Čapek a proto jeho oslava života s názvem Obyčejný život. Obyčejný život, který přece nikdy není obyčejný,“ uvažuje Martina Krátká. Přijďte se přesvědčit do Švandova divadla v Praze na Smíchově.