Černý, zelený nebo bílý aneb který čaj vám dnes přijde vhod?

Jeden vám získat zářivější pleť, druhý funguje jako zbraň proti stresu, třetí dokáže spolehlivě zvednout náladu. Který si máte nalít?

„Chybí mi energie.“
Nalijte si: černý čaj
Cítíte se unavená?  L-tanin, obsažený v černém čaji, zmírňuje napětí, navozuje pocit blaha a zahání na ústup ospalost mocněji než káva. Navíc obrní vaše tělo proti rakovině kůže.

„Chci čistší pleť.
Nalijte si: čaj oolong
Přezdívají mu zeštíhlující, protože urychluje trávení. Obsahuje také antioxidanty, které cídí pleť a zpevňují zuby a kosti. Říká se, že šálek denně zajistí dlouhodobé zdraví.

„Mám kocovinu.“
Nalijte si: čaj puerh
Když se vzbudíte malátná, postaví vás šálek čaje puerh na nohy. V Číně věří, že tahle skvostná směs funguje jako pomejdanový elixír – podporuje činnost jater a pročišťuje krev.

„Chci být zdravější.“
Nalijte si: zelený čaj
Snižuje krevní tlak, hojí záněty a drobná poranění kůže. Vědci spojují účinky jeho popíjení s nízkým výskytem srdečních příhod a rakoviny v Asii.  

„Je pozdě a už nechci popíjet kofein.“
Nalijte si: bílý čaj
Nabudí spalování tuků. Získáte z něj antioxidanty, které chrání buňky a tkáně v těle. Klidně se ho napijjte i pozdě v noci, usnete bez počítání oveček.

„Necítím se dobře.“
Nalijte si: směs bylinek
Podporuje imunitu. Dejte si ho, když na vás útočí chřipka, bolestivá perioda nebo máte zánět močových cest. Postaví vám do latě trávení a paměť.

Autor: jpž
Foto: Pixabay,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Volný čas