12. dubna 2017
Tolik jsme se těšily na orosenou sklenku domácí limonády, ale kdepak – dnes je to spíš na šálek čaje! Tak který si nalijeme?

„Chybí mi energie.“
Nalijte si: černý čaj
Cítíte se unavená?  L-tanin, obsažený v černém čaji, zmírňuje napětí, navozuje pocit blaha a zahání na ústup ospalost mocněji než káva. Navíc obrní vaše tělo proti rakovině kůže.

„Chci čistší pleť.
Nalijte si: čaj oolong
Přezdívají mu zeštíhlující, protože urychluje trávení. Obsahuje také antioxidanty, které cídí pleť a zpevňují zuby a kosti. Říká se, že šálek denně zajistí dlouhodobé zdraví.

„Mám kocovinu.“
Nalijte si: čaj puerh
Když se vzbudíte malátná, postaví vás šálek čaje puerh na nohy. V Číně věří, že tahle skvostná směs funguje jako pomejdanový elixír – podporuje činnost jater a pročišťuje krev.

„Chci být zdravější.“
Nalijte si: zelený čaj
Snižuje krevní tlak, hojí záněty a drobná poranění kůže. Vědci spojují účinky jeho popíjení s nízkým výskytem srdečních příhod a rakoviny v Asii.  

„Je pozdě a už nechci popíjet kofein.“
Nalijte si: bílý čaj
Nabudí spalování tuků. Získáte z něj antioxidanty, které chrání buňky a tkáně v těle. Klidně se ho napijjte i pozdě v noci, usnete bez počítání oveček.

„Necítím se dobře.“
Nalijte si: směs bylinek
Podporuje imunitu. Dejte si ho, když na vás útočí chřipka, bolestivá perioda nebo máte zánět močových cest. Postaví vám do latě trávení a paměť.