26. ledna 2017
Skipark ve Velké Chuchli je otevřený každý den v týdnu od 8 do 21 hodin. Vsupt je ZDARMA a k dispozici je i půjčovna veškerého vybavení. Tak honem do stopy!

SkiPark Velká Chuchle se nachází v bezprostřední blízkosti chuchelského dostihového závodiště. Z centra Prahy se sem dostanete nejpohodlněji vlakem. Ze Smíchovského nádraží trvá cesta pouhých pět minut, z Hlavního nádraží je jen o pár minut delší. Vstup do parku je pro všechny zdarma, otevřeno je úplně každý den od 8 do 21 hodin.

Po příjezdu jen nazujete vlastní běžky, nebo se vybavíte ve zdejší půjčovně, a můžete vyběhnout do perfektně upravené stopy. Podmínky jsou letos ideální. „Nemusí sněžit, stačí, když mrzne!“ prohlásila pár dní před zahájením provozu SkiParku ve Velké Chuchli olympijská vítězka a patronka projektu Kateřina Neumannová. A má poravdu, k dispozici jsou totiž dvě sněžná děla, takže o sníh ve stopě rozhodně není nouze.

Trať zatím měří 500 metrů, ale pořadatelé doufají, že se jim ji podaří ještě prodloužit. Nejen začátečníci si můžou vybrat kurz běžeckého lyžování ve zdejší škole Kateřiny Neumannové. Kurzy vedou instruktoři a cvičitelé s certifikací SLČR a FTVS UKV, několik lekcí ale povede v průběhu sezony i sama olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích. Příští už 15. února od 17–18 hodin. To stojí za pozornost! V Česku totiž není povolanějšího člověka, který by zájemce zasvětil do tajů jednoho z nejkrásnějších zimních sportů.