23. ledna 2017
Do kin míří životopisné drama Jackie. Jestli milujete ve filmu úchvatné kostýmy a velkolepé scény, tenhle film by vám neměl uniknout. A ještě něco: Natalii to tam neskutečně sekne!

Film Jackie mapuje atentát na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, tedy zlomový moment amerických dějin i osobního života legendární první dámy Jacqueline Kennedyové. Na pozadí této události a příprav na jeho velkolepý pohřeb poznáváme Jackie z mnoha stránek. Zatímco se vyrovnává s osobní ztrátou, jako matka a milovaná první dáma musí zůstat oporou dětem i celému národu. Kromě neobyčejného hereckého výkonu Portmanové bývá film oceňován také za kostýmy a hudbu. Od své premiéry na Benátském filmovém festivalu snímek posbíral řadu ocenění od kritiků i festivalových porot, včetně nominace na Zlatý glóbus nebo čerstvé nominace na cenu BAFTA pro představitelku titulní role Natalie Portman.

Téma filmu je o to aktuálnější, že USA má od minulého týdne novou první dámu, Melanii Trumpovou. Které z prvních dam to v historii země slušelo nejvíc, můžete posoudit v článku Co oblékly první dámy USA v den inaugurace

V českých kinech bude film Jackie k vidění od 2. února a my se na něj už moc těšíme! Pokud jste na tom stejně, podívejte se zatím na český trailer.