20. ledna 2017
Co důležitého se ve skupině Jablkoň seběhlo za poslední tři roky? Nejen to, ale mnohem víc se dozvíte v novém vydání časopisu Hudební noviny.

„Hlavní změnou je to, že s námi místo Aničky Duchaňové začala pravidelně vystupovat Maruška. I když už vlastně zpívala na předchozí desce. Z toho vyplývá i určitý rozdíl v interpretaci našich písniček, jelikož Aničku bych přirovnal k sopce, kdežto Maruška je takové luční kvítí. Nebo se tak alespoň na povrch tváří,“ nemůže si vynachválit frontman kapely svou kolegyni. Jak se vůbec poznali? „Já jsem se s Michalem poznala už v době jeho spolupráce s dětským sborem Skřivánek, kam jsem chodila. Řadu písniček jsem tedy znala z dřívějška. Pak jsem se z Brna přestěhovala do Prahy a asi po půl roce Michalovi napsala e-mail, jestli by mě náhodou nepotřeboval,“ pustila se do vyprávění Marie Puttnerová.

Dvojice muzikantů spolu tvoří duo Půljablkoň, kde se v nových aranžích vrací k několika starším písním. Nevyčerpaly svůj potenciál, nebo lákala Michala s Maruškou možnost natočit je jinak? „Klidně bych všechny písničky jednou za deset let nahrál znovu. Určitě jdou udělat na několik způsobů a po těch letech bych je prostě pojal odlišně, i kdyby v kapele nebyla Maruška. Samozřejmě, že s ní každá píseň dostává trochu jiný rozměr. Třeba Když v noci sněží, kterou původně zpívala má bývalá žena Zuzana. V nové aranži je z toho něco úplně jiného. Cestujícího v noci jsem zas kdysi zpíval sám, ale vždycky měl pocit, že je vhodnější spíš pro holku,“ vysvětluje Němec v rozhovoru pro Hudební noviny, kde prozradil ještě mnoho jiného. Nové číslo vašeho oblíbeného čtrnáctideníku je právě na pultech!