21. ledna 2017
Našlehaná pěna + špetka skořice = božská lahoda. Navíc má spoustu pozitivních účinků. Tady jsou důvody, proč si ji dopřávat.

1. Zlepšuje průchod pocitů

Vědci prokázali, že ženy, které pijí kávu, reagují na všechny podněty veseleji než ty, které se černému nápoji vyhýbají. Ty mají naopak zvýšené sklony k depresím. Načapala jste chlapíka, se kterým jste v sobotu slibně flirtovala v klubu, v neděli večer v kině s jinou? Žádná tragédie. Milovnice kávy to rozdýchá dřív, než byste řekla: „Capuccino, prosím.“

2. Zastaví bolest hlavy

Když se kofein zkombinuje třeba s ibuprofenem, který má protizánětlivé účinky, dokáže tahle silná dvojice odbourat v organismu acetát. Což je látka, která způsobuje otravné bolesti hlavy. Příště, až se probudíte s kocovinou a budete proklínat červené i bílé nastřídačku, našlehejte si malé latté a zapijte jím brufen. Rychle vás to vzpamatuje.

3. Nakopne vás k výkonu v práci

Kofein povzbuzuje nervový systém, což ve výsledku znamená, že jste ostražitější a soustředěná ještě dvě hodiny poté, co jste vysrkala voňavý šálek. Takže šéfka netrpělivě podupává u vašeho stolu s otázkou, zda byste tu zpropadenou zakázku nepropočítala ještě před termínem? Jasně. Jen si napřed postavte na kávu.