21. ledna 2017
Našlehaná pěna + špetka skořice = božská lahoda. Navíc má spoustu pozitivních účinků. Tady jsou důvody, proč si ji dopřávat.
1 / 2

1. Zlepšuje průchod pocitů

Vědci prokázali, že ženy, které pijí kávu, reagují na všechny podněty veseleji než ty, které se černému nápoji vyhýbají. Ty mají naopak zvýšené sklony k depresím. Načapala jste chlapíka, se kterým jste v sobotu slibně flirtovala v klubu, v neděli večer v kině s jinou? Žádná tragédie. Milovnice kávy to rozdýchá dřív, než byste řekla: „Capuccino, prosím.“

2. Zastaví bolest hlavy

Když se kofein zkombinuje třeba s ibuprofenem, který má protizánětlivé účinky, dokáže tahle silná dvojice odbourat v organismu acetát. Což je látka, která způsobuje otravné bolesti hlavy. Příště, až se probudíte s kocovinou a budete proklínat červené i bílé nastřídačku, našlehejte si malé latté a zapijte jím brufen. Rychle vás to vzpamatuje.

3. Nakopne vás k výkonu v práci

Kofein povzbuzuje nervový systém, což ve výsledku znamená, že jste ostražitější a soustředěná ještě dvě hodiny poté, co jste vysrkala voňavý šálek. Takže šéfka netrpělivě podupává u vašeho stolu s otázkou, zda byste tu zpropadenou zakázku nepropočítala ještě před termínem? Jasně. Jen si napřed postavte na kávu.

1 / 2