21. ledna 2017
Goji neboli Kustovnice čínská patří mezi klenoty tradiční čínské medicíny. Blahodárně působí na normální činnost jater a ledvin, pomáhá zprůchodňovat a uvolňovat energetické blokády.

Červené plody Goji rostou na trnitých keřích v úrodné půdě himalájských podhůří. V těchto oblastech, kde je Kustovnice čínská běžnou součástí stravy a kde je považována za symbol zdraví, pohody, síly, vytrvalosti, krásy, sexuální potence a touhy, najdeme obyvatelstvo s nejdelší průměrnou délkou života na Zemi. Goji se konzumují samotné jako mimořádně zdravá svačinka, nebo se přidávají do cereálních směsí a jogurtu. Skvělé je také přidávat Goji do ovocných koktejlů a šejků, jejichž základem může být třeba výživné konopné mléko. Čínskou specialitou je příprava čaje z Goji, podobně jako to my děláme s šípky, po vylouhování lze přitom plody sníst.

Goji obsahuje:

  • 18 aminokyselin, z nichž 8 je esenciálních,
  • vitamíny – A, C, B1, B2, B3, B6, E,
  • 21 stopových prvků např. železo, měď, sodík, draslík, selen, zinek, mangan, germanium aj.,
  • minerály – vápník, hořčík, fosfor,
  • 8 polysacharidů a 6 monosacharidů,
  • 5 nenasycených mastných kyselin, včetně esenciálních, kyselina linolová, alfa linolenová, beta-sitosterol a další fytosteroly,
  • 5 karotenoidů, beta karoten, zeaxantin, lutein, lykopen, kryptoxantin, xantofyl,
  • množství fenolových pigmentů s antioxidačními vlastnostmi.

TIP – Natural Medicaments Goji Kustovnice čínská – 100% Bio šťáva

100% bio šťáva z Kustovnice čínské od Natural Medicaments může být našim pomocníkem nejen v chřipkovém období, ale také během celého roku. Blahodárně působí na náš zrak a dokáže uklidnit unavené či podrážděné oči. Posiluje obranyschopnost organismu, podporuje správnou činnost ledvin a jater, snižuje krevní tlak a příznivě působí na tvorbu červených krvinek. Velmi dobře také plní svoji funkci při čištění organismu a pro naše tělo se může stát velmi dobrým pomocníkem po nadměrné konzumaci alkoholu. Dokáže ulevit od některých projevů alergií a astmatu. Pomáhá také při kožních onemocněních jako je lupénka. V neposlední řade působí proti stárnutí. Bez konzervačních látek, barviv a umělých sladidel. Stabilizováno pasterizací.