17. ledna 2017
Některé věci se špatně sdělují. Poradíme vám, jak to udělat, aby to nutně neskončilo konfliktem.
1 / 4

Jak jemně sdělit, že ji partner podvádí

Je vám jasné, že až své nejlepší kamarádce odhalíte krutou pravdu (totiž že se jí miláček za zády nestydatě schází v baru U slimáka s dlouhonohou brunetou), nejspíš vybuchne jako Etna. A proto se bojíte všechno jí vyklopit.

Zkuste spíš jemné narážky typu „Nedávno jsem četla článek o nevěře. Člověk nikdy neví. Co si o tom myslíš?“ Takhle kamarádku na nepříjemné odhalení opatrně připravíte. Počítejte s tím, že až onu neblahou informaci vyslechne, možná vás zasáhne vlna jejího vzteku. Povězte jí stručně, co víte, a nabídněte svou pomoc. Dejte jí čas, aby si rozmyslela, co (pokud vůbec něco) podnikne. Stůjte na kamarádčině straně a podpořte ji.

Jak se omluvit

Zmobilizujete-li svou statečnost a přiznáte svůj omyl, můžete ho proměnit ve svou výhodu. Správně formulovaná omluva totiž ukáže, že se nebojíte přiznat ke svým občasným neúspěchům, a navíc to, že vám ostatní stojí za požádání o prominutí.

Bohatě stačí, když prohlásíte: „Chci se omluvit. Byla to moje chyba.“ Když z rukávu vysypete haldu květnatých zdůvodnění, budete vypadat jako slaboška. Pokud se vám při pomyšlení na osobní omluvu zvedá žaludek, hoďte to na papír.

1 / 4