17. ledna 2017
Některé věci se špatně sdělují. Poradíme vám, jak to udělat, aby to nutně neskončilo konfliktem.

Jak jemně sdělit, že ji partner podvádí

Je vám jasné, že až své nejlepší kamarádce odhalíte krutou pravdu (totiž že se jí miláček za zády nestydatě schází v baru U slimáka s dlouhonohou brunetou), nejspíš vybuchne jako Etna. A proto se bojíte všechno jí vyklopit.

Zkuste spíš jemné narážky typu „Nedávno jsem četla článek o nevěře. Člověk nikdy neví. Co si o tom myslíš?“ Takhle kamarádku na nepříjemné odhalení opatrně připravíte. Počítejte s tím, že až onu neblahou informaci vyslechne, možná vás zasáhne vlna jejího vzteku. Povězte jí stručně, co víte, a nabídněte svou pomoc. Dejte jí čas, aby si rozmyslela, co (pokud vůbec něco) podnikne. Stůjte na kamarádčině straně a podpořte ji.

Jak se omluvit

Zmobilizujete-li svou statečnost a přiznáte svůj omyl, můžete ho proměnit ve svou výhodu. Správně formulovaná omluva totiž ukáže, že se nebojíte přiznat ke svým občasným neúspěchům, a navíc to, že vám ostatní stojí za požádání o prominutí.

Bohatě stačí, když prohlásíte: „Chci se omluvit. Byla to moje chyba.“ Když z rukávu vysypete haldu květnatých zdůvodnění, budete vypadat jako slaboška. Pokud se vám při pomyšlení na osobní omluvu zvedá žaludek, hoďte to na papír.