16. ledna 2017
Zákaz alkoholu trval ve Spojených státech amerických od roku 1919 do roku 1933. Umíte si to představit – čtrnáct let bez skleničky?

Vybrané bary po České republice se připojují k týdenní akci Prohibition Week, která se uskuteční ve dnech 16. až 22. ledna 2017. Nabídkou originálních koktejlů připomenou události nechvalně známé americké prohibice. Tedy zákonu, který platil na území Spojených států v letech 1919–1933 a zakazoval výrobu, prodej i dovoz alkoholu. „Namísto abstinence a snížení zločinnosti se v USA začalo pít o mnoho víc a kriminalita značně stoupala. Paradoxně vzrostla spotřeba všeho, co obsahovalo alkohol, což mělo za následek mnoho otrav i úmrtí. Prohibition Week chce na tyto události poukázat, aby se podobné šílenství už nikdy neopakovalo,“ vysvětluje Alexander Suja ze společnosti Premier Wines & Spirits, která stojí za vznikem akce Prohibition Week.

Jak k prohibici vůbec došlo?

V Americe bylo na počátku 20. století mnoho salónů, v nichž se konzumoval alkohol v enormním množství. Spolky jako Hnutí křesťanských žen poukázaly na negativní dopad alkoholu na rodinný život. Roku 1919 se díky nim podařilo prosadit dodatek americké ústavy, který zakazoval výrobu, dovoz a prodej alkoholu a platil celých čtrníct let.
Do události Prohibition Week se zapojily bary jako Špejle v Praze, Academy Bar v Kroměříži, Hendrix Bar v Hradci Králové či Sokolovna ze Sušice  Unikátní nabídku pro tento týden budou tvořit drinky z kvalitních amerických produktů.

Tak na zdraví!