14. ledna 2017
V dobách dospívání nám jdou na nervy, oceníme je až mnohem později. Pokud ještě nemáte tu svou radu, kterou se váš život bude řídit, třeba najdete inspiraci.

Mysli hlavně sama na sebe!

Kdysi mi tohle řekla jedna kamarádka. Abyste tuhle radu mohla naplnit, musíte nejprve zjistit, co doopravdy chcete, kam směřujete, a potom to s lehkým srdcem následovat. Je třeba oprostit se od vlivu okolí, od očekávání společnosti, rodičů, partnera i dětí, od toho, co je obecně považováno za správné a žádoucí, od strachů různých povah, např. z neúspěchu nebo naopak z úspěchu. Člověk je nespokojený, nešťastný a nevrlý, pokud nemyslí v prvé řadě sám na sebe. Pokud má rád sám sebe a zná své ego, dokáže poznat a mít rád i své okolí.
Lucie Nedorostová, 32 let

Věci potřebují čas

Vždycky, když jsem se rozčilovala nebo jsem byla smutná, že něco nejde podle plánu nebo mých představ, tak mi doma říkali: Věci potřebují čas. Často se totiž v životě o něco snažíme, zdoláváme překážky větší než Himálaj, a pořád nic, cíl v nedohlednu. A pak najednou nastane den, kdy to všechno jde jakoby samo. Druhá možnost je, že to, oč člověk usiloval, nevyjde a posléze se ukáže, že to bylo dobře. Věci a situace v životě každého z nás prostě mají nějaký řád.
Jana Spurná, 33 let

Žij pro to, co je teď. Kdo ví, co bude zítra

Tuhle radu jsem dostala už jako dítě od své babičky. Babička byla ze selské rodiny a po komunistickém převratu jim sebrali všechen majetek. Celý život žila skromně, šetřila peníze a pak při měnové reformě přišla i o všechny úspory, které jí ještě zbývaly. Takže se zbytečně celý život honila a nic si neužila. A proto si užívám život teď, a ne až zítra. Ostatně, když ne teď, tak kdy? A když ne ty, tak kdo?
Monika Vlčková, 40 let

Rady jsou k ničemu, lepší je instinkt

Rady často pomáhají jen na chvíli. I když se jimi řídíte, v dlouhodobém horizontu vás moc neovlivní. Nejlepší rada je zkrátka ta, na kterou si v životě přijdete sama a kterou se pak budete řídit.
Helena Rozehnálková, 23 let