13. ledna 2017
V boji o štíhlou linii je každý spojenec dobrý. I takový, u kterého by vás pomoc hledat vůbec nenapadlo. Víme, kteří to jsou!

Samozřejmě, že základ úspěšného hubnutí se nemění. Musíte vydat více kalorií než přijmout. Následující sedmička netradičních pomocníků vám však může významným způsobem usnadnit cestu k vysněnému cíli.

1. Galerie zakázaných jídel

Máte během diety neodolatelnou chuť na sladké, a tak se raději programově vyhýbáte i obrázkům pamlsků v časopisech, aby vás nezlákaly na scestí? Chyba. Koukání na lákavé obrázky naopak pomáhá odolat svodům. Zejména ženy si vyberou zdravější jídlo, pokud předtím sledují obrázky s dezerty. Odborníci lidem toužícím shodit nadbytečná kila doporučují, aby si na lednici vystavili vlastní galerii obrázků největších dietních hříchů. Je to zajímavé, ale když vám bude šlehačkový dort viset na očích, spíš mu odoláte.

2. Čaj načerveno

V souvislosti s hubnutím se nejčastěji zmiňují zelený nebo bílý čaj. Což o to – oba skvěle fungují. Čínský čaj pu-erh si s nimi ale v ničem nezadá. Patří mezi čaje červené a co do účinku proti nadváze se počítá k nejúspěšnějším, protože upravuje hodnoty tuku v krvi. U nás se obvykle prodává pod názvem Pchu-er nebo také „čínský penicilin“. Profesor Li Wu (autor knihy „Čaj, který spaluje tuky“) uvádí, že čaj má překvapivě dobré účinky i na mladší ročníky, ale vů­bec nejlepších hubnoucích výsledků dosahuje u osob mezi 40. a 50. rokem. Kromě toho, že je tento čínský čaj mimořádně účinný při shazování váhy, navíc pomáhá při potížích s migrénami, astmatem, sennou rýmou, cukrovkou nebo klimakteriem. Náš tip: Účinnost čaje se snižuje dlouhým stáním. Pijte ho horký a vždy čerstvý.