8. ledna 2017
Nemáte ještě plány na leden? Mnoho z nejdražšcíh měst nabízí právě v lednu nejlevnější ubytování z celého roku.

Nejdražším městem Evropy je švýcarská metropole Ženeva, následovaná španělským letoviskem Costa Adeje na Kanárském ostrově Tenerife a Zermattem – švýcarským městečkem s perfektním výhledem na překrásnou horu Matterhorn. Ve všech těchot městech dosahují průměrné ceny  za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 6 tisíc korun za noc

Mezi deset nejdražších měst Evropy, co se ubytování týká, patří dále švýcarský Curych (průměrná cena za dvoulůžkový pokoj činila 5 977 Kč za noc) a Luzern (5 569 Kč), islandský Reykjavík (5 491 Kč), Londýn (4 935 Kč), Kodaň (4 835 Kč), řecké městečko Fira (Santorini, 4 785 Kč) a italské Benátky (4 754 Kč).

Pokud ještě nemáte plány na leden, máme pro vás dobrou zprávu – mnoho z těchto velice drahých měst nabízí právě v lednu nejlevnější ubytování z celého roku. Vydat se můžete do švýcarského Curychu, do Reykjavíku, nebo třeba do Benátek. V březnu se místo do Zermattu či na Costa Adeje podle infromací cestovatelského serveru Trivago, který se zabývá srovnáváním cen ubytování, vydejte raději do Luzernu.