1. ledna 2017
Ženy touží po zdraví, chtějí si plnit sny a mít méně stresu. Tím, co chtějí, si je však jistá pouze třetina z nich.

Po čem ženy touží? Na to se svým průzkumem zaměřily ŽENY s.r.o., největší česká interaktivní platforma zaměřená na world of mouth a sdružující ženy spotřebitelky, ve spolupráci s agenturou Médea Research. Na Dni, kdy se budu mít ráda, který se bude tentokrát konat 21. ledna 2017 v obchodním centru Flora v Praze, se právě proto ŽENY s.r.o. zaměří na ženské touhy a přání.

Z průzkumu mimo jiné vyplynulo, že:

  • Ženy touží po zdraví, plnění snů a menším stresu, v oblasti mezilidských vztahů si chtějí ještě něco užít
  • Nejdůležitějšími hodnotami jsou pro ženy zdraví, rodina a láska
  • Přestože 82 % žen deklaruje, že ví, co chce, jistá si je pouze třetina z nich
  • Ženám se nejvíce líbí inteligentní, pracovití a tolerantní muži, naopak věrnost nebo spolehlivost pro ně není vůbec důležitá

„Zatímco náš první letošní průzkum se soustředil na to, jak to mají české ženy s láskou, tento otevírá ještě větší téma, a sice po čem ženy touží celkově a zda skutečně ví, co chtějí,“ popisuje rozsáhlý průzkum Eva Čejková Vašková, jednatelka společnosti ŽENY s.r.o.

Dle výsledků průzkumu touží zadané ženy především po zdraví, přály by si méně stresu a více peněz a času pro sebe. Ty nezadané pak touží především po lásce, zdraví je u nich na druhém místě.

Po čem ženy touží?

V oblasti mezilidských vztahů si ženy chtějí ještě něco užít, urovnat spory s nejbližšími nebo najít lásku.

Po čem ženy touží v oblasti vztahů?

Průzkum rovněž ukázal, že ženské hodnoty se mění s věkem. Starší ženy přikládají větší důležitost zdraví, zatímco důležitost lásky naopak s věkem klesá. Láska je důležitější pro ženy, které jsou zadané a mladší. Zatímco ve věkové skupině do 25 let je láska důležitá pro 77 % žen, u skupiny nad 66 let je to jen 21 %. Naopak pro starší ženy je velmi důležitá rodina. Pro ženy nezadané je zase důležitější kariéra a přátelství než pro ženy zadané. Čím jsou ženy starší, tím více jim záleží také na financích. Do 25 let věku přikládá penězům důležitost jen 6 % respondentek. 

Životní hodnoty dle věku

Jasno mají ženy v tom, jak by měl vypadat jejich ideální muž – měl by být především inteligentní (42 %), pracovitý (35 %) a tolerantní (32 %). Pro ženy přitom celkem překvapivě není důležité, jestli je zodpovědný či věrný.

Jaký muž se ženám líbí?

Přestože 82 % žen deklaruje, že ví, co chce, jistá si je jen třetina z nich. Čím jsou ženy starší, tím si jsou tím, co chtějí, jistější. Zároveň většina žen (72 %) nemá problém dát svá přání a touhy najevo.