29. prosince 2017
Vánoce vás nalákaly na všechny dobroty, slané i sladké a nyní už cítíte první vlnu výčitek, a to je oslava konce roku teprve před vámi.

Vánoce jsou svátky hojnosti. Stoly se prohýbají pod dobrotami všeho druhu a odolat stojí opravdu hodně úsilí. Většina z nás se neovládne a podlehne pokušení. Neuplyne ani týden a hodování je tu znovu.

Naordinujte si střídmost a tyto 3 suroviny, dopřejete tělu zaslouženou očistu před další dávkou oslav.

Citron

Citron je detoxikační zázrak. Zrychluje metabolismus a zbavuje tělo škodlivin. Dejte si každé ráno vlažnou vodu s citronem a vaše tělo vám jistě poděkuje.

Jablečný ocet

Nechutná tak skvěle jako citron, ale sklenička s lžící jablečného octa umí zázraky. Omezuje chuť k jídlu a nastartuje látkovou výměnu, a to je to, co právě teď potřebujete. Dejte si skleničku s jablečným octem před každým jídlem.

Zelený čaj

O detoxikačních účincích zeleného čaje jste určitě slyšeli, obsahuje antioxidanty, které pomáhají bojovat s volnými radikály a jeho pití údajně snižuje i cholesterol. Zelený čaj pijte v průběhu dne, ale poslední šálek si dejte kolem 16. hodiny. Zelený čaj má povzbuzující účinky, proto jej nepijte před spaním.