23. prosince 2016
Nemáte chuť prožít vánoční svátky jen s talířem cukroví před televizí? Podnikněte něco zajímavého. Máme pro vás tip!

Kdekoli se zrodí něco netradičného a zajímavého, nadšením tleskáme!

Jedním z projektů, které nás nadchly teď, těsně před Vánoci, natolik, že vás o něm musíme informovat ještě dnes, kdy máte plnou hlavu starostí s přípravou na zítřejší důležitý den, je venkovní sauna v Hradci Králové NUUK.

Po téměř ročním budování se podařilo dvěma saunovým a kulturním nadšenkyním Natálii Barcalové a Anetě Kohoutové z Hradce Králové dokončit a otevřít venkovní saunu a kulturní osvěžovnu s názvem NUUK. Ojedinělý projekt sídlí u slepého ramene řeky Labe u Staré Třebše v Hradci Králové a během prosince přivítal první návštěvníky. Sauna nabízí kromě opocení a následného ochlazení v Labi či v přírodní venkovní sprše také doprovodný program v kulturní osvěžovně.

„Doteď jsme se potily hlavně̌ my, teď se pojďte potit s námi,“ vyzývají autorky projektu Natálie Barcalová a Aneta Kohoutová. Nápad venkovní sauny a kulturní osvěžovny se zrodil v jejich hlavách během cest. „Všechno jsme si tak nějak vytříbily ve Finsku, kde jsem byla na pracovní stáži, a Natálie za mnou přiletěla na návštěvu.“ říká Aneta Kohoutová. „Společně jsme se vydaly prozkoumat schovanou saunu v lese u jezera ve Vantaa, a pak jsme si u kafe řekly, že tohle nám tady chybí,“ vzpomíná Natálie Barcalová.