23. prosince 2016
Co od sebe očekáváte v novém roce? Chcet přestat kouřit, začít sportovat nebo cvičit a zhubnout? Víme, jak to zařídit, aby vám odhodlání vydrželo.

Po skvělé postavě touží na začátku roku spíše ženy, nadšení obvykle vydrží déle mužům. U obou pohlaví ale většinou entuziasmus do tří měsíců opadá a předsevzetí mizí nebo se o rok odkládá. Často je na vině ztráta motivace, velká pracovní vytíženost, nedostatek času i obyčejná lenost. Jestli se chcete dobře namotivovat, nejjednodušší je si na začátku stanovit nižší cíle, které jsou dobře měřitelné a hlavně dosažitelné a také o svých předsevzetích říci někomu z vašich blízkých, aby vás mohli motivovat a dohlížet na to, že se nevzdáte.
Pokud vás trápí málo času, na trhu je k dispozici řada expresních tréninků, které nabízejí posílení různých svalových a problémových partií. Pro ženy jsou jedním z nejlepších řešení speciální kruhové tréninky, které zaberou jen 20–30 minut a navíc je do studia mužům „vstup zakázán“. Což ocení především ty, které se v pánské společnosti stydí za svá kila navíc i špatnou fyzickou kondici. Alternativou je 20–30 minutový trénink na vibračních strojích, ať už v posilovně, nebo specializovaných studiích. Ideální jsou také půlhodinové kardio tréninky kombinující běh s chůzí.  
Největší fitness novinkou je pak expresní trénink pomocí elektrické stimulace svalů, který nabízejí studia BodyBody po celé České republice, vhodný pro ženy i muže jakéhokoliv věku. Jedná se o tréninky, kde se kombinuje přirozený pohyb s nízkofrekvenčními elektrickými impulsy a umožňují tak procvičit 90 procent tělesného svalstva za pouhých 20 minut – efektivně a bezpečně. Navíc stačí studio navštěvovat na 20 minut jednou nebo dvakrát týdně a přitom dosáhnete stejných výsledků, jako po čtyřech hodinách strávených v posilovně. A i tady si přijdou na své milovníci soukromí – ve studiu společně totiž cvičí nanejvýš dva lidé a lze si připlatit i za zcela privátní trénink, v obou případech vždy pod dohledem osobního trenéra. Studio vám dodá také veškeré potřebné vybavení počínaje oblečením na cvičení až po ručník, sprchový gel či iontový nápoj. Takže i když si doma zrovna zapomenete tašku na cvičení, rozhodně nebudete mít výmluvu, proč si nejít zacvičit. 
Pokud se rozhodnete ve svém závazku na hubnutí vytrvat, výsledky jistě budou stát za to. Nezapomeňte ale, že cvičení jde vždy ruku v ruce se správným jídelníčkem, proto byste zdravé a vyvážené stravě měli věnovat stejně velkou pozornost jako cvičení.