29. listopadu 2018
Advent a blížící se Vánoce jsou velmi náročné svátky, i co se týče všudypřítomné nabídce jídla a pití. Máme tip, jak to zvládnout a zbytečně nepřibrat.

Při snaze o shození kil a nastolení zdravějšího životního stylu zkoušejí lidé vše možné. Doplňky stravy, „zázračné“ pilulky, krabičkové diety, diety založené na jedné surovině… a mnoho dalšího. My se dnes podíváme na přírodní cestu, jež vám může pomoci zatočit s nezdravým přejídáním.

Máta vs. přejídání

Máta peprná dokáže pozitivně působit na trávicí trakt a zlepšovat jeho funkci. Podporuje také vylučování žaludečních šťáv, žluči a bojuje proti nadýmání. Můžete ji použít jako první pomoc při přejedení, ale také může pomoci, abyste s tímto zlozvykem přestali.

Jelikož k přejídání dochází hlavně z důvodů neukojeného apetitu, zvykněte si před jídlem pít mátový čaj. Nesníte tolik jídla a ani nebudete mít chuť na sladké.

Jak si mátu připravit

Bylinku, která svěže voní, nejčastěji přijímáme ve formě čaje. Můžete zalévat sušené i čerstvé listy, nebo si také připravit domácí limonádu (samozřejmě bez cukru).

Dejte mátě šanci, protože kromě pozitiv, která udělá s vaším trávením a chutěmi, je také přínosná ve světě domácího léčitelství. V chřipkovém období vyřeší problémy s nachlazením a rýmou i bez toho, abyste sahali po lécích. Její síla je opravdu zázračná.