18. prosince 2016
Která část vybavení každé domácnosti může nejvíc trpět nejen běžným provozem, ale i adventními přípravami a množstvím vánočních návštěv?

Mezi ty nejvytíženější určitě patří podlahy. Na jejich vzhledu i kvalitu se mohou podepsat divoké dětské hry, drápy čtyřnohých členů domácnosti i adventní přípravy a vánoční svátky. Zachovat kvalitu a krásu podlah může pomoci každodenní kvalitní péče. Při úklidu nejen dřevěných podlah je možné použít, například čisticí přípravky značky Alex.

Podlahy vyrobené ze dřeva mohou být náchylné k vysychání, které bývá příčinou vzniku nevzhledných spár. Ohrožovat jejich vzhled mohou i vlhkost a skvrny. Proto je důležitý výběr kvalitních čisticích prostředků. Přípravek Alex Protection extra na dřevo je určený především pro dřevěné i další choulostivé podlahy. Čistí a chrání je, zabraňuje jejich vysychání, a tím i vzniku spár. Vytváří na jejich povrchu ochranu před vlhkostí i skvrnami. Alex Protection extra na dřevo obsahuje i lanolin, který obnovuje vlastnosti, jež dřevo ztrácí vlivem času a opotřebováním.

I podlahy vyrobené z jiných materiálů si zaslouží kvalitní každodenní péči. Vinylové, korkové nebo laminátové podlahy může ohrožovat také vlhkost. Přípravek Alex Protection extra na laminát je vhodný nejen pro tyto typy podlah, ale i pro moderní typy nábytku. Čistí a chrání podlahy i spáry před vlhkostí, vytváří ochranu proti skvrnám. Obsažený lanolin zabraňuje vysoušení, které může způsobit popraskání.

Také takzvané studené plochy, například lino, dlažba, mramor a další, které se často používají jako podlahy v některých místnostech domů či bytů, potřebují pravidelnou péči. Přípravek Alex 2v1 na lino a dlažbu v sobě spojuje vlastnosti čističe a leštěnky. Čistí tyto typy podlah, dodává jim lesk, který se obnovuje při každém použití. Obsahuje i protiskluzové složky.