13. prosince 2016
Špatně se vám usíná nebo v noci spí? Příčinou mohou být věci, které jsou ve vaší ložnici navíc nebo nevhodně zvolené, a brání tak přirozenému odpočinku. J

1. Pohovka nebo stará válenda po rodičích

Průzkumy ukazují, že každý desátý Čech spí na rozkládací pohovce, která je pro celkový odpočinek a regeneraci těla nevhodná. „Spánkem strávíme až třetinu života, a proto bychom měli dbát v první řadě na kvalitní postel a matraci,“ říká Jakub Šoufek z Johann Malle.

2. Elektronika

Nejen podle učení Feng shui by měla být ložnice vzdušná a plná energie. Rozhodně se nedoporučuje do ložnice umísťovat televizi, ale ani notebook či počítač. Obzvláště pak mobilní telefon by měl být v dostatečné vzdálenosti od postele. Veškerá elektronika vysílá negativní proudění, které zhoršuje kvalitu spánku i odpočinku. Telefon nás navíc drží stále „v pozoru“ a zapříčiňuje nespavost a další problémy.

3. Sportovní koutek/tělocvična

Ložnice je místem odpočinku, nedoporučuje se sem proto umisťovat jakékoliv cvičební či sportovní pomůcky, nebo ji dokonce napůl využívat jako tělocvičnu.

4. Chaos a nepořádek

Nepořádek, rozházené oblečení, pracovní věci nebo dětské hračky po celé ložnici, to vše zabraňuje proudění energie a může způsobit neklidný spánek.