8. prosince 2016
„Vánoční pohádka“ – tak se jmenuje jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších trhů, který můžete o adventu navštívit na pevnosti  Königstein, jen kousek od českých hranic.

Vánoční trh na pevnosti Königstein vás přenese daleko do minulosti. Je to festival ruční práce a tradic, uvidíte tu řezbáře i kováře při práci, hudebníky, kejklíře, loutkáře i vypravěče, kteří vás královsky pobaví i bez moderní techniky. Ochutnáte zdejší dobové specilaity, které se tu vaří na otevřeném ohni. Děti si zamilují jízdu na kolotoči na ruční pohon a zvířata ve stáji vánočního betlému. Nad ohněm si můžou opéct chlebové těsto, tzv. »Knüppelbrot«, ve vánoční dílně vyrábět dárky, svézt se ve vláčku miniželeznice nebo si zajezdit na ponících. Každé nedělní odpoledne přijde v 15:30 osobně Weihnachtsmann (Mikuláš) s pytlem plným dárků. A od 1. prosince otevírá denně jedno okénko na 112metrovém adventním kalendáři, který je nejdelší v Německu.

Letošní atrakcí je pohádkový les Märchenwald na nádvoří pevnosti, ve kterém potkáte pohádkové postavy ze dřeva a látky.

Udělejte si čas i na návštěvu zdejších podzemních kasemat, které jsou osvětleny asi 170 vánočními hvězdami. A počkejte tu až do setmění, kdy se z hradby směrem k Labi rozzáří dva a půl metru veliká hvězda.

Nadchnou vás i pohádkové filmy, které se tu promítají speciální animační technikou z roku 1920 od 16 do 19 hodin přímo na zeď.

Historicko-romantický vánoční trh „Königstein – Vánoční pohádka“ je otevřen každou adventní sobotu a neděli od 11 do 19 hodin. Dostanete se sem vlakem, autobusem i autem (směrem na Drážďany, sjezd na Pirnu a dále směrem na Bad Schandau). Vstup na trh, události a všechny výstavy je zahrnut ve vstupném do pevnosti.