10. prosince 2016
Za necelý měsíc budou všechna fitka tradičně praskat ve švech a my už teď víme, co nás v roce 2017 čeká.

Jak na tom vůbec v Česku se cvičením jsme? Stále preferujeme skupinové lekce. A nemusíme se u nich nutně strhnout, na vzestupu jsou i poklidné, spíše meditační lekce stylu body&mind. A jelikož máme všichni na všechno, tedy i na cvičení, méně času, jsou čím dál oblíbenější cvičení pracující s vlastní vahou těla – HIIT a crossfit. Tréninky jsou maximálně intenzivní, a tak mohou trvat delší dobu a výsledek je zaručený. Čím dál víc lidí také spoléhá na metodu EMS, při níž svaly pracují díky elektrostimulaci.

1. Skupinové cvičení jako společenská událost

„Plno lidí nemá zkušenosti se zdravým pohybem, neumějí si sami nastavit vlastní pohybový program. Proto jsou stále velmi populární skupinové lekce,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness.

2. V kurzu je body&mind

Velmi oblíbené jsou podle Jany Havrdové zejména lekce body&mind, protože v rozběhaném programu se často potřebujeme zklidnit a soustředit se na sebe.

3. Meditace je in

Po velkém boomu powerjógy se většina lidí dále orientuje na tzv. méně komerční styly.

4. Roste obliba crossfit a HIIT

Na vzestupu jsou čím dál častěji také tréninky s vlastním tělem, což potvrzuje obrovský nárůst různých crossfit a atletických gymů.

5. Revoluční EMS

Samostatnou kapitolou pak je cvičení pomocí metody EMS (Elektro Myo Stimulace svalů), jehož podstatou je, že do svalu je vyslán elektrický impulz, který ho donutí se stáhnout.