7. prosince 2016
Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s pořadatelkou Czech Blog Awards Michaelou Derynkovou.

Letos se koná již čtvrtý ročník CBA a za těch pár let se anketa změnila k nepoznání. Začínali jste finálovým večerem pro stovku lidí a propracovali se až ke galavečeru v Hudebním divadle Karlín. Prozraďte nám, jak to celé vzniklo.

Delší dobu jsem sledovala naši i zahraniční scénu a říkala si, jaká je škoda, že je blogerům u nás věnovaná tak malá pozornost. Oslavujeme herce, zpěváky, tak proč neocenit i blogery, kteří nás denně inspirují a motivují a navíc jsou nesmírně pracovití a nadaní. A tak vznikla myšlenka uspořádat tuto anketu a speciální večer, který tu bude věnován jen jim.

Jaké jsou vaše další plány?

Máme jeden malý velký sen a tím je uspořádat udílení cen i za našimi hranicemi. Ale uvidíme, jestli se nám to podaří. 🙂

Czech Blog Awards není jediný projekt, na kterém spolupracujete s blogery a youtubery.

Díky anketě Czech Blog Awards vznikla talk show Kurýr. V každém díle vidí diváci Ondru Vodného v roli pohotového moderátora a kurýra, jak zpovídá svého hosta a zároveň ho doveze až za jeho fanouškem. Jsme moc rádi, že můžeme každým dílem někomu splnit jeho sen.

Chystáte v blízké době něco nového?

Aktuálně připravujeme unikátní projekt, VIRAL ACADEMY, který bude určený pro všechny, kteří žijí sociálními médii a chtějí získávat informace a učit se od těch nejlepších. Bude to jediný takový projekt dlouhodobějšího charakteru u nás, tak trochu „škola“ mediálního světa, která pomůže propojovat aktuální trendy, firmy a influencery. A právě finalisté naší ankety dostanou jedinečnou příležitost stát se součástí tohoto projektu.

Proč myslíte, že jsou v dnešní době blogeři a youtubeři tolik populární? Čím nás obohacují a proč bychom je měli sledovat?

Myslím, že je mezi nimi plno těch, kteří jsou mimořádně nadaní. Mají neuvěřitelnou fantazii na vymýšlení zajímavých témat, která navíc dokážou velice kvalitně zpracovat. Přitom to ale nemají snadné. Musí být nejen mimořádně kreativní, originální a pokud možno vtipní, ale musí také tvrdě pracovat, aby se prosadili a dokázali zaujmout. Jejich vliv na společnost výrazně roste a já jsem velmi zvědavá, jakým směrem se bude jejich práce ubírat.