29. listopadu 2016
Gabriela Goldová, zpěvačka, která se z české scény na posledních několik let stáhla, aby zazářila u našich polských sousedů. Nyní plánuje na jaře příštího roku vydat desku u nás a s tím souvisí i chystané koncerty.

Jak se udržuje ve formě, co Gabi přivedlo k hudbě a na další otázky jsme se krásné zpěvačky zeptali v našem rozhovoru.

Jak dlouho se věnujete hudbě a co pro Vás hudba znamená?

Hudba je nástroj, který nám pomáhá umocňovat naše pocity, nebo je změnit. Dokáže podtrhnout radost nebo pohladit duši, když je Vám smutno a já si bez ní nedokážu představit svůj život. Provází mně od malička, dodnes si pamatuji ukolébavku, kterou mi má maminka zpívávala. Pamatuji se na své první pěvecké sólové vystoupení v mateřské školce, kdy jsem byla celá ztrémovaná a červená až za ušima. 🙂

Jaké byly Vaše hudební začátky/ impuls proč jste začala zpívat?

První setkání s profesionálním hudebním světem jsem zažila jako desetiletá holka, a to v roli Berušky v dětské opeře Komárkova ženitba, kterou natáčela Ostravská televize. 

Na můj první soutěžní úspěch mě ale musela přemluvit má spolužačka , bylo nám sladkých šestnáct a u nás v Havířově se konala soutěž amatérských zpěváků populární hudby "Talent", kterou jsem vyhrála a dále pokračovala okresním, krajským a státním kolem… 

Prvním impulzem mého profesionálního zpívání pak bylo pozvání k natočení dvou sólových písní v Českém rozhlase v Ostravě. 

Ale k tomu všemu mi vlastně rozsvítil jiskřičku můj táta, který nádherně zpíval a hrál na kytaru. A já chtěla také tak zpívat a hrát .