30. listopadu 2016
Také se vám ježí vlasy z vánočních koled? Nenávidíte každoroční vánoční šílenství? Poradíme, jak tentokrát všechno přežít bez ztráty zdravého rozumu…
1 / 4

Odlet do teplých krajin

Není to nic nového! Tohle řešení si získává čím dál víc příznivců. Prostě před vánočním šílenstvím uleťte. Výhody, které získáte, výrazně převyšují jednu jedinou námitku: nejsou na to peníze. Ta je ovšem dost lichá, protože termíny pobytů kolem Vánoc seženete opravdu za pakatel. Nevěříte? Zkuste německé cestovky s odletem z Drážďan či Mnichova. Jako bonus k bezstarostnému týdnu u moře získáte ještě něco: na rozdíl od všech svých kolegyň pravděpodobně nepřiberete ani deko! A to už stojí za to, no ne?

Podle dětí

Pokud již vlastníte nějakého toho potomka, určitě jste zaznamenali, že Vánoce nejsou ani pro děti jen rájem a veselím. Střídající se návštěvy, poklízení drobečků a papírů z dárků, šatičky a úsměv, konverzace s babičkami a strýč­ky… Děti chtějí jediné: hrát si! A taky se cpát cukrovím, koukat na pohádky a sejít se s kamarády. Proč jim to nedopřát? Proč neudělat alespoň jednou svátky jen a jen pro děti? Přestaňte plánovat program den po dni, zrušte otravné návštěvy a přizpůsobte se dětem. Rezignujte na úklid, vezměte knížku do ruky. Šťastní budou nakonec všichni.

1 / 4