28. listopadu 2016
Vadí vám mlhavé podzimní počasí? Co takhle udělat si výlet do teplejších krajů? Nemusíte cestovat na druhý konec planety či do exotických destinací, bohatě postačí země jižní Evropy.

Takových 20 °C, kterých se dočkáte třeba v některých oblastech Španělska nebo na Maltě, je příjemných dost, ne?

Nemusí vás to stát životní úspory

Výmluvou většiny lidí jsou finance. Tvrdí, že si dovolenou nemohou dopřát, protože na to nemají. Pravda je ale jinde. Chcete-li opravdu cestovat, způsob si najdete. Metod levného cestování je dnes spousta. Můžete využít nízkorozpočtové letecké společnosti, ubytování přes Airbnb a navštěvovat atrakce a muzea, kde se neplatí vstupné.

Pochopitelně to není tak pohodlné, jako když zaplatíte cestovní kanceláři a nemusíte se o nic dalšího starat, ale je to mnohem větší adrenalin. Každopádně to má jeden výrazný negativní dopad. Cestování na vlastní pěst s sebou přináší mnohem větší šanci, že se vám něco stane. Zraníte se, ztratí se vám zavazadlo, rozbijete něco drahého, způsobíte škodu na zdraví. A co s tím, když s sebou nemáte delegáta cestovní kanceláře?

Pojistěte se pro všechny případy

Pomůže vám pojišťovna – pokud jste si uzavřeli cestovní pojištění u spolehlivé společnosti. U ERV Evropské, která je pravidelně vyhodnocována jako nejlepší pojišťovna s cestovním pojištěním, je to běžné. V nouzi se vám dostane rychlé pomoci. Pojišťovna má non-stop česky hovořící asistenční službu a také síť Euro-Center na všech kontinentech, takže vám mohou pomoci řešit problémy i na místě.

Cestovní pojištění od ERV Evropské se vztahuje na mnoho nepříjemností, jež vás v zahraničí mohou potkat. Základem je samozřejmě pojištění léčebných výdajů, protože péče v některých zemích Evropy je výrazně dražší než v ČR. Pokud daný stát spadá pod EU, máte nárok na ošetření na základě kartičky zdravotního pojištění. Ovšem pouze ve státních zdravotních zařízeních a za stejných podmínek jako místní obyvatelé. Lze tedy předpokládat, že i za drobné ošetření zaplatíte nemalou částku.

Pojištění na míru vaší cestě

ERV Evropská pojišťovna myslí nejen na klienty, kteří neváhají za dovolenou utratit desetitisíce korun, ale také na nízkorozpočtové cestovatele. V rámci pojištění do zahraničí Sbaleno je totiž možné vybrat si variantu S batohem do 28 určenou právě pro cestování mladých na vlastní pěst. Ceny tohoto pojištění jsou velmi příznivé, přitom limity pojistného plnění zcela dostatečné. Vše je přizpůsobeno levnému cestování bez CK.

Jestliže vyjíždíte do zahraničí častěji, možná by se vám vyplatilo celoroční cestovní pojištění. S tímto typem cestovního pojištění přišla ERV Evropská jako první. Tato varianta se vyplatí každému, kdo cestuje za hranice více než třikrát ročně. Profitují z ní zejména rodiny – pojištění totiž platí pro všechny členy bez ohledu na to, zda cestují společně či jednotlivě.

Tak co? Troufnete si cestovat na vlastní pěst?