26. listopadu 2016
Dopřávají si luxus, a přitom rozšiřují své finanční zásoby. Anna Musilová prohlédla taktiku úspěšných žen. 

Mají přehled

Kolik peněz vám zbylo z minulé výplaty? Vůbec nic nebo zatraceně málo? Naštěstí existují triky, které vám pomůžou držet finance pod palcem! Třeba mobilní aplikace Moje výdaje (je k mání zdarma na Google Play). Sleduje vaše veškeré útraty, příjmy i zůstatky, které pak následně mapuje v přehledných grafech. Výsledek? Nemusíte trávit čas s kalkulačkou v ruce a budete moc dobře vědět, kolik ještě můžete utratit.

Nespěchají

Jestli si plánujete vzít hypotéku na vytoužené hnízdo, nezřizujte ji hned u první banky, která vám nabídne nejnižší úrok. „Vždy je potřeba porovnat více nabídek a důkladně prozkoumat podmínky, za kterých je možné úrokovou sazbu získat. Nebojte se zeptat se přímo v bance na podrobnosti, poradit vám ale mohou i známí, kteří již hypotéky splácejí a mají osobní zkušenost s konkrétní institucí,“ doporučuje produktový manažer Ondřej Šuchman z Komerční banky. Co z toho plyne? Chytří lidé se obklopují dalšími šikovnými lidmi.

Spoří nadvakrát

Odborníci nabádají, abyste si během života založila jak termínovaný vklad, tak klasický spořicí účet. Proč? Při zakládání termínovaného vkladu si sama určíte, za jakou dobu můžete všechny vložené peníze i s nasčítanými úroky vybrat. „Tímhle způsobem jsme s přítelem ušetřili na nové auto, které jsme akutně nepotřebovali,“ říká třicetiletá manažerka Diana. A výhoda spořicího účtu? „Pokaždé, když mi přijdou peníze z brigády, dám si jejich část na spořicí účet a už na ně nesahám. Slouží mi jako pojistka pro případ, že bych potřebovala zaplatit větší částku. Vědomí, že na peníze můžu kdykoliv sáhnout, mě nechává aspoň v klidu,“ pochvaluje si pro změnu studentka ekonomie Jana.