23. listopadu 2016
Takhle se vypořádáte s každým typem!

„Milovník“ lidí

Přede všemi chválí svůj tým, ale když je s vámi sám, kritizuje práci jednotlivých lidí, dokonce nahlas uvažuje, že se s některými rozloučí. Jak s ním vyjdete: Děkujte mu za jeho pozornost, rozhovor i zajímavé informace, ale dejte mu jasně najevo, že je fér mluvit přímo s člověkem, o kterém klevetí. Příště takhle totiž může mluvit za zády právě o vás.

Zákeřný despota

Hlavně se zajímá, čeho může dosáhnout a jaký požitek může z dané situace mít. Takhle si ho nakloníte na svou stranu: Ptejte se, jaké konkrétní cíle má a jak mu můžete pomoci jich dosáhnout. Kromě toho vyzvídejte, které úkoly máte vzít jako prioritu a jaké odložit, dokud nebudou hlavní projekty, tedy věci, na kterých mu nejvíc záleží, hotové. Vědomí, že se na vás může spolehnout, zajistí, že u bosse stoupnete.

Puntičkářský supervizor

Spolehlivý, opatrný a svědomitý vedoucí, který stojí pevně na nohou. Nejlepší strategie, jak na něj: Ptejte se konkrétně, jaké úkoly máte dodělat jako první. Ujistěte se, že jste si porozuměli, abyste mohla dosáhnout nejvyšších výsledků a velitele ohromit.