25. května 2018
Právě teď je nejlepší čas na běhání. Čím si ho ještě zpestřit, aby vás ještě více bavilo, vám prozradí zapálená běžkyně Soňa.

Změňte trasu

Neustálé běhání stále jedné trasy a stejným tempem může být po čase nuda a hlavně se nebude zlepšovat. S výkonem na tom budete pořád stejně. U běhání je důležitá hlava. Zaměstnejte ji novým prostředím. Budete se kochat a nebude vnímat to, že už nemůžete.

Pusťte si audioknihu

Pokud běháte dlouhé trasy, na kterých jsou jednotvárné úseky, zaposlouchejte se do audioknihy. Je to moc příjemné a také si u toho psychicky odpočinete. Aby běhání se sluchátky bylo bezpečné, tak osobně používám speciální sluchátka Aftershokz, kde zvuk jde do ucha přes lící kost, takže při poslechu dobře slyšíte i svoje okolí.

Náš tip: Hubněte podle svého znamení zvěrokruhu

Přizvěte parťáka

Běhat sám má terapeutické účinky. Utřídíte si myšlenky a ‚vypnete“. Někdy ale není další běžec na škodu. Můžete si povídat (ano, takto poznáte, že máte to správné tempo) a ani se nenadějete a uběhnete toho více, než obvykle. Skvělá zábava ale nemusí být jenom s člověkem, velmi oblíbený je nyní běh se psem – tzv. canicross.

Zkuste závod

Velkou motivací k tréninku je závod. Nemusí být dlouhý a nemusíte být hned první v cíli. Prostě si ho zkuste. Závody jsou hlavně o atmosféře a o překonávání sebe sama. Důležité je mít i cíl. Začněte klidně nenáročným, 5 km závodem. Ten pro začátek bude stačit.

Kupte si něco krásného na sebe

I když toho na letní běhání moc nepotřebujete – postačí vám kromě bot a kvalitních ponožek jen podprsenka, kraťasy a tričko. Z vlastní zkušenosti vám však garantuji, že pokaždé, když vkročíte do běžeckého obchodu, tak se vám něco zalíbí. A tak si občas udělejte radost a vytvořte si svůj letní barevný outfit, uvidíte, že když se budete dobře cítit, půjde vám i běhání snadněji.