23. října 2018
Říká se, že ideálním ročním obdobím pro detoxikaci a očistu těla je jaro, ale pro podzim to platí dvojnásob. Připravte se na nadcházející chladné dny, posilte imunitu, nastartujte metabolismus a zbavte tělo škodlivin.

Podzimní počasí má vliv nejen na naší duši, ale taky na tělo. Organismus se z plného letního rozkvětu začíná zklidňovat a tak, jako příroda, se postupně mění i fungování našich tělesných orgánů, naše hladina energie a chuť do různých aktivit.

Popíjejte těchto TOP 5 detoxikačních nápojů, které jsme pro vás vybrali ve spolupráci s portálem Fithall.cz, a uvidíte, že se budete cítit skvěle a jako bonus se zbavíte přebytečných kil!

1. Horká voda s citrónem

Embed from Getty Images

Když venku řádí déšť a sychravé počasí, vsaďte na převařenou teplou vodu s citrónem. Teplý nápoj zahřeje tělo zevnitř, popožene trávení a udělá Vám v bříšku útulno jako v pokojíčku. Když cítíte, že na vás leze nachlazení nebo chřipka, do vody můžete přidat trošku nastrouhaného zázvoru. Pokud chcete hubnout, ničím neslaďte – a to ani medem.

2. Zelený čaj

Embed from Getty Images

Horký zelený čaj je nejen skvělým antioxidantem, ale také stimuluje látkovou výměnu a pomáhá při hubnutí. Klidně sáhněte po jakémkoliv čaji – když je venku zima, je lepší dopřát si teplý čaj, než studenou vodu (nedej bože kolu nebo limonádu). Čaj ničím neslaďte.

3. Karo

Embed from Getty Images

Pokud jste milovnicí kávy, odpírat si ji nemusíte. Zkuste ale aspoň večer vyměnit kofeinovou lásku za její bezkofeinovou alternativu. Nápoje typu karo nebo melta jsou čistě přírodní a pokud je nezkazíte přidaným cukrem, není důvod, proč je nepít. Pro zjemnění chuti do šálku klidně kápněte trochu kravského mléka (ne, opravdu Vás nezahlení) nebo mléka rostlinného.