9. října 2018
Nevěříte v účinnost detoxikačních kúr – a ostatně na ně nemáte čas ani peníze? Zařaďte těchto pět tipů do svého každodenního programu. Výsledek vás příjemně překvapí!

1. Zakousněte se do bio jablka

Konec s pesticidy v ovoci a zelenině, konzervačními látkami v jídle a umělými barvivy. Ty všechny našemu tělu neuvěřitelně škodí. Zbavte se škodlivin v těle raději malou bio svačinkou. Například jablko obsahuje obrovské množství pektinů, které na sebe ve střevě vážou toxiny a vyvádějí je ven z těla.

2. Kupte si filtr na vodu

Voda z kohoutku obsahuje často sloučeniny chloru a fluoru. Které narušují náš hormonální systém. Pořiďte si vodní filtr. A to nejen pro kohoutek v kuchyni, ale i do sprchy. Protože (a na to mnozí z nás zapomínají): i při sprchování si bere naše tělo z vody látky přínosné i ty škodlivé.

3. Pauza a hluboký nádech

Zhluboka se nadechněte! Tělo se zklidní a zbaví se stresu. Pročistíte si tak plíce a nový kyslík vám dodá spoustu energie. Až se dostatečně prodýcháte, od srdce se zasmějte! Protože šťastné tělo je zdravé tělo!

4. Krátká masáž před sprchováním

Než si vlezete do sprchy, masírujte krátce své tělo krouživými pohyby od nohou vzhůru. Odstraníte tak z pokožky všechny odumřelé buňky, pleť se lépe „nadechne“ a rozzáří. Odstraněné buňky pak ve sprše snadno spláchnete.

5. Choďte pravidelně na toaletu

Zní to možná trochu komicky, ale pro tělo je to mimořádně přínosné! Kdo chodí dvakrát denně na velkou, podporuje detoxikaci. Důležité je v průběhu celého dne hodně pít, pak to jde snáz.

Náš tip: Čarovné bylinky pro vaše zdraví