16. dubna 2018
Pokud máte rádi přírodu, turistiku a běh, zkuste nový sportovní trend, který kombinuje všechno najednou.

Speedhiking, nebo-li rychlostní turistika, vznikla spojením běhání a chození v horách. Do kopců jdete a z kopce nebo po rovině běžíte.

Budete na čerstvém vzduchu

Když speedhikingu propadnete, uvidíte, že stále častěji budete plánovat výlety do hor. A není to jen sport pro dospělé. Dělat ho může celá rodina – na své si přijdou malí i velcí. Možná budete koukat, kolik mají děti energie. A je to dobré i pro ně – místo sezení doma na internetu budete všichni spolu a v přírodě.

Objevíte nová místa

Díky tomu, že rychlostní turistika kombinuje i běh, uvidíte najednou více míst. České hory jsou nádherné a pro speedhiking jako dělané. A pokud vám nebudou stačit, doporučujeme zajet i třeba do sousedního Rakouska nebo do Itálie. Skvělým místem pro celou rodinu je okolí jezera Lago di Garda.

Budete mít lepší kondičku

Spojení běhu s chůzí dává prostor i těm, kteří dlouho nic nedělali. Vše si můžete řídit posle sebe – vzdálenost i náročnost. Pokud s běháním začínáte, zkoušejte ho nejprve z kopce a pak na rovinkách. Uvidíte, jak po čase budete zvládat delší i náročnější úseky.

Zvládnete delší trasy

Tím, že budete z kopce běhat, ušetříte čas i energii. Budete překvapení, že pak klidně najednou zvládnete i dvojnásobnou vzdálenost, než když jste jen chodili na výlety.

Můžete se odměňovat

Speedhiking dobře pálí kalorie. Proto když pak zvládnete nějakou náročnější trasu, tak si pak můžete dát i kaloričtější jídlo, které byste si jinak odepřeli. Tělo potřebuje doplnit energii a potřebuje i cukry.